Home Lajme VV lëshon pe, posti i Presidentit do ti takojë LDK-së

VV lëshon pe, posti i Presidentit do ti takojë LDK-së

1 min read
0
0
80
kujtesa

Negociatat mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës për koalicion qeverisës kanë stagnuar që nga e hëna e kaluar.

Shkak për bllokimin e negociatave ka qenë kërkesa e Lidhjes Demokratike të Kosovës që ta marr për vete postin e presidentit dhe ministrin e Punëve të Brendshme.

Lëvizja Vetëvendosje është e vendosur që posti i Presidentit nuk do të caktohet në këtë fazë.

Por burimet e Indeksonline të afërta me negociatat kanë thënë se VV-ja është pajtuar që posti i presidentit ti ndahet LDK-së sipas kërkesës së saj.

Marrëveshja pritet të arrihet zyrtarisht gjatë kësaj jave ndërsa në Kuvend sot ka nisur regjistrimi i deputetëve të rinj./IndeksOnline/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…