Home Lajme Ndahet nga jeta luftëtari Rexhep Ahmeti, Haradinaj ngushëllon familjen

Ndahet nga jeta luftëtari Rexhep Ahmeti, Haradinaj ngushëllon familjen

1 min read
0
0
42
kujtesa

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka shkruar për bashkëluftëtarin e tij nga Zona Operative e Shalës, Rexhep Ahmeti, i cili është ndarë nga jeta, shkruan GazetaBlic.

Haradinaj përmes një postimi në Facebook ka shkruar se këtë e lajm e priti me pikëllim, ndërsa Ahmeti do të kujtohet përherë si luftëtar i dalluar i Zonës Operative të Shalës.

Ai u ka shprehur ngushëllime gjithë familjarëve të Ahmetit për këtë humbje të madhe të tyre.

Shkrimi i Haradinajt i plotë:

Me pikëllim morëm lajmin për ndarjen nga jeta të bashkëluftëtarit tonë, Rexhep Ahmeti.

Ahmeti do të mbahet mend si luftëtar i dalluar i Zonës Operative të Shalës, që vazhdoi kontributin dhe angazhimin e tij edhe në liri, duke edukuar brezat të tërë.

Sot ndajmë dhembjen me familjarët dhe miqtë e tij, të cilët duhet të jenë të fortë dhe krenarë që jetuan me të.

Ngushëllime familjes dhe bashkëluftëtarëve!

RH

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…