Home Sport Konfirmohet miqësorja e parë e Kosovës për vitin 2020

Konfirmohet miqësorja e parë e Kosovës për vitin 2020

1 min read
0
0
52
kujtesa
(Foto: Telegrafi/Ridvan Slivova)

(Foto: Telegrafi/Ridvan Slivova)

Përfaqësuesja e Kosovës do të luaj ndeshje miqësore në fillim të vitit 2020.

Ka qenë Federata e Futbollit të Kosovës që ka konfirmuar lajmin për ndeshjen e radhës miqësore.

Dardanët do të takohen në një takim miqësor me Kombëtaren e Suedisë, por që kjo ndeshje nuk do të luhet në Evropë.

FFK ka konfirmuar se ndeshja do të luhet në kryeqytetin e Katarit, Doha.

Ky takim është konfirmuar se do të zhvillohet më 12 janar të vitit 2020.

Shtëpia më e madhe e futbollit kosovar ka paralajmëruar një konferencë ditën e martë (10,12,2019) për të treguar detaje të tjera rreth kësaj ndeshje miqësore. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…