Home Lajme Dy vëllezër nga Kosova që jetojnë në Zvicër, dhurojnë 180 mijë franga për banorët e Thumanës

Dy vëllezër nga Kosova që jetojnë në Zvicër, dhurojnë 180 mijë franga për banorët e Thumanës

1 min read
0
0
43

Dy vëllezër nga Kosova që jetojnë në Zvicër, kanë dhuruar këtë të dielë në emisionin ‘Shqiptarët për shqiptarët’ një shumë të konsiderueshme parash për shqiptarët e prekur nga tërmeti, posaçërisht për banorët e Thumanës.

Dy të rinjtë i kanë grumbulluar me nismën e tyre paratë në një total prej 180 mijë frangash zviceriane.

Kontribuesit janë shqiptarë që jetojnë në Gjermani, Zvicër, Itali etj.

Elvis Naçi tha se do të nisë ndihma nga banorët, të cilëve iu kanë humbur të afërmit.

Kujtojmë që nga tërmeti humbën jetën 52 personal, mbetën të lënduar afër 1000 të tjerë, derisa qindra familje kanë mbetur pa kulm mbi kokë.

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Në tërë Kosovën vetëm 34 pacientë me COVID-19 të hospitalizuar

1 orë Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës dhe spitalet rajonale po trajtohen 34 pac…