Home Sport Kovac thuhet se mund ta marrë drejtimin e Arsenalit

Kovac thuhet se mund ta marrë drejtimin e Arsenalit

1 min read
0
0
40
kujtesa

Niko Kovac po e kërkon rikthimin sa më shpejtë të jetë e mundur në futboll.

Trajneri kroat u shkarkuar javë më parë nga Bayern Munichu shkaku i rezultateve të dobëta dhe tani po mendon ta marrë drejtimin e një skuadre tjetër.

48-vjeçari u zëvendësua nga Hansi Flick, ndërsa tani po mendon ta marrë drejtimin e Arsenalit si zëvendësues i Unai Emerys që po ashtu u shkarkuar.

Image result for lumberg arsenal

Freddie Lumberg ka zëvendësuar trajnerin spanjoll që nuk tregoi rezultat të mira në këtë fillim sezon, ndërsa tani Kovac mund ta marrë drejtimin e skuadrës.Lexo po ashtu:Arsenali insiston për Allegrin

Goal.com raporton se kroati është favorit për ta marrë drejtimin e skuadrës nga veriu i Londrës, por që rivalizohet edhe nga disa emra të tjerë.

Mauricio Pochettino, Massimiliano Allegri dhe Mikel Arteta, janë po ashtu në listën e The Gunners për ta drejtuar skuadrën. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…