Home Sport Fjalët e para të Joshuas pas triumfit ndaj Ruizit

Fjalët e para të Joshuas pas triumfit ndaj Ruizit

2 min read
0
0
43
kujtesa
Anthony Joshua (Foto: Richard Heathcote/Getty Images/Guliver)

Anthony Joshua (Foto: Richard Heathcote/Getty Images/Guliver)

Anthony Joshua ka falënderuar Zotin pas fitores ndaj Andy Ruiz për titujt e peshave të rënda.

Joshua ka arritur t’i kthejë titujt e botës në kategorinë e peshave të rënda, WBA, WBO, IBF dhe IBO, pasi arriti të fitonte me pikë pas 12 raundesh ndaj Andy Ruiz.

Kjo fitore e arritur në Diriyah Arena të Arabisë Saudite e ka bërë të lumtur britanikun, i cili ka falënderuar Zotin pas fitroes.Lexo po ashtu:Joshua fiton me pikë ndaj Ruizit dhe i kthen titujt e botës

“Para së gjithash, dua ta falënderoj Zotin. Dua të them Bismilah!”, ka thënë fillimisht Joshua pas meçit.

Sky Sports Boxing@SkySportsBoxing

?
??
?

3,1032:15 PM – Dec 7, 2019Twitter Ads info and privacy1,090 people are talking about this

“Një njeri si unë nuk bën justifikime. Herën e fundit, e lëndova, por u mposhta. Doja të tregoja shkencën e ëmbël të këtij sporti të bukur. Bëhet fjalë për goditje, dhe jo goditje”.

“Qëndroni të uritur, qëndroni të përulur. Unë jam i uritur, jam i përulur në humbje dhe do të qëndroj i përulur në fitore”.

Pamje gjatë meçit (Foto: Richard Heathcote/Getty Images/Guliver)

“Kam shumë respekt për Andy Ruizn dhe familjen e tij”.

“Faleminderit Zotit dhe Eddit dhe Barry Hearn. Nëse keni dëgjuar, ne do të bëjmë meçin e tretë”, përfundoi britaniku. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…