Home Sport Barcelona 5-2 Mallorca, notat e lojtarëve – Shkëlqen Messi

Barcelona 5-2 Mallorca, notat e lojtarëve – Shkëlqen Messi

1 min read
0
0
37
kujtesa
Lionel Messi (Foto: Alex Caparros/Getty Images/Guliver)

Lionel Messi (Foto: Alex Caparros/Getty Images/Guliver)

Barcelona ka fituar me rezultat 5-2 takimin ndaj Mallorcas të vlefshëm për javën e 16-të në La Liga.

Gjiganti katalunas është përkujdesur për fitoren e radhës në kampionat, duke rikthyer po ashtu pozitën e parë në tabelë.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Antoine Griezmann (7′), Lionel Messi (17′, 41′, 83′) dhe Luis Suarez (43′) për vendasit, ndërsa Ante Budimir (35′, 64′) për mysafirët.Lexo po ashtu:Barcelona mposht me rezultat të thellë Mallorcan, Messi shënon het-trik

Lojtari më i vlerësuar i takimit ishte padyshim Messi, i cili pas het-trikut u vlerësua me notë maksimale 10.

Në anën tjetër, nota më e ulët shkoi për portierin për dyshen e mbrojtjes mysafire, Antonio Raillo dhe Martin Valjent që u notuan me 5.9.

Barcelona:

Mallorca:

/Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…