Home Sport Van de Beek e ka refuzuar Tottenhamin për Realin

Van de Beek e ka refuzuar Tottenhamin për Realin

2 min read
0
0
33
kujtesa
Donny van de Beek (Foto: Mike Hewitt/Getty Images/Guliver)

Donny van de Beek (Foto: Mike Hewitt/Getty Images/Guliver)

Mesfushori i Ajaxit, Donny van de Beek, e ka refuzuar mundësinë për t’iu bashkuar Tottenham Hotspurin dhe është në pritje të një oferte nga Real Madridi – bënë të ditur De Telegraaf.

E përditshmja holandeze raporton se mesfushorit nuk i ka pëlqyer shumë ideja që të punojë nën urdhrat e Jose Mourinhos, prandaj e ka hedhur poshtë shansin për të luajtur në Ligën Premier nga janari.Lexo po ashtu:Real Madridi ka bërë gati ofertën për Van de Beek

Nga ana tjetër, ai shpreson që Reali ta ringjallë interesimin për shërbimet e tij, ku do të dëshironte të luajë nga sezoni i ardhshëm.

Donny van de Beek (Foto: Manuel Queimadelos Alonso/Getty Images/Guliver)

Van de Beek nuk dëshiron të largohet nga Ajaxi në afatin dimëror, porse është duke menduar të ndryshojë ambient nga sezoni 2020/2021.

Në këtë mënyrë, 22-vjeçari do t’i ndiqte hapat e yjeve, si Frenkie de Jong e Matthijs de Ligt, të cilët u larguan drejt Barcelonës, respektivisht Juventusit.

Los Blancos janë duke e monitoruar mesfushorin qe një kohë të gjatë, ndërsa Ajaxi e vlerëson rreth 55 milionë euro. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…