Home Sport Simeone afër largimit nga Atletico, Arsenali pritet të jetë destinacioni i radhës

Simeone afër largimit nga Atletico, Arsenali pritet të jetë destinacioni i radhës

1 min read
0
0
32
kujtesa

Diego Simeone po lidhet me një largim nga Atletico Madridi dhe afrim te klubi anglez, Arsenali.

Sipas gazetës spanjolle Marca, Simeone mund të ndahet me Atletico Madridin pas një fillimi zhgënjyes të sezonit 2019-20.

Trajneri argjentinas si duket më nuk është impresionues as për drejtuesit e klubit nga Wanda Metropolitano, të cilët ia kanë bërë të qartë

Argjentinasi në rast largimi nuk do të mbetet gjatë pa klub pasi ka shumë ekipe të interesuara për të.

Arsenali është në kërkim të një trajneri vakant dhe Simeone si duket gjendet në ‘pole-position’ për ta marr drejtimin e klubit nga Emirates.

Ndryshe, Simeone ka qenë në krye të Atleticos që nga 2011, duke fituar shtatë trofe në total, përfshirë një titull të La Ligas. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…