Home Showbiz Nis zyrtarisht “Kënga Magjike 2019”, Adrola Dushi duket mahnitëse me paraqitjen e saj

Nis zyrtarisht “Kënga Magjike 2019”, Adrola Dushi duket mahnitëse me paraqitjen e saj

2 min read
0
0
67
kujtesa
Adrola Dushi dhe Ardit Gjebrea në natën e parë të "Kënga Magjike 2019" (Foto: TV Klan/Instagram)

Adrola Dushi dhe Ardit Gjebrea në natën e parë të “Kënga Magjike 2019” (Foto: TV Klan/Instagram)

Ka nisur zyrtarisht edicioni i nëntëmbëdhjetë i festivalit të madh shqiptar, “Kënga Magjike 2019”.

Artistët që do të prezantohen janë të shumta, teksa skenografia e festivalit i ka mahnitur të gjithë.

Kredia për veturë pa shkuar në bankë, për herë të parë në Kosovë

E SPONSORUARSHIKO VIDEON

Bukuroshja Adrola Dushi është përzgjedhur si prezantuesja e edicionit të sivjetmë.

Në disa fotografi të publikuara në rrjetet sociale para nisjes së natës së parë, modelja është shfaqur tejet tërheqëse e veshur me një fustan të zi, i cili theksoi linjat e saj trupore.

Adrola Dushi në natën e parë të “Kënga Magjike 2019” (Foto: Class/Facebook)

Përndryshe, artistët që performojnë sonte (e mërkurë) në natën e parë të festivalit janë:

Kategoria “Big & Big International”

Aimee Sophia, Anxhela Peristeri, Ardit Çuni, Endri dhe Stefi, Elita Reçi, Erik Lloshi, Fifi, Jehona Sopi, Jason Walker, Marsela Çibukaj, Mar Shine, Olsi Bylyku, Rovena Dilo ft. Fit Man & Rolla, Vitmar Basha, West Side Family;

Kategoria “New Artist & New International Artist”

Alex Alexander, Dario Zela, Klara Doçi, Laura & Elisa Gjipi, Laxxard, Lina Pejovska, Marjona Metohu, Sany, Sharr Braina.

Kujtojmë që “Kënga Magjike” këtë vit është organizuar nën moton “Këndojmë për të ndërtuar”, – që vjen si solidarizim me të prekurit nga dy tërmetet e fundit që goditën Shqipërinë javën e kaluar. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Showbiz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…