Home Lajme Klopp tregon pse e la jashtë Salahun dhe Firminon, ndërsa inkuadroi nga fillimi Shaqirin

Klopp tregon pse e la jashtë Salahun dhe Firminon, ndërsa inkuadroi nga fillimi Shaqirin

2 min read
0
0
57
kujtesa

Xherdan Shaqiri do të startojë nga minuta e parë për herë të parë këtë edicion në Premier Ligë


Liverpooli pas pak luan me Evertonin, ndërsa të gjithë u befasuan me formacionin që vendosi për këtë përballje tekniku gjerman, shkruan Reporteri.net

Klopp bëri disa ndryshime të mëdha duke lënë Salahun edhe Firminon rezervë, ndërsa startoi me Shaqirin.

Liverpool FC@LFC

?

#MerseysideDerby team news…#LIVEVE https://cards.twitter.com/cards/bnqrd/8je0x …Liverpool v Everton | Click here for live matchday coveragewww.liverpoolfc.com8,19611:15 AM – Dec 4, 2019Twitter Ads info and privacy3,656 people are talking about this

Ai këto ndryshime i ka bërë duke thënë se duhet të respektojë tërë skuadrën.

“Një ndryshim që duhej të bënim është Adrian për Alisson, ndërsa katër të tjerët sepse dëshironim ta bëjmë. E bëmë sepse mundemi ta bëjmë,” ka thënë Klopp.

“Duhet të tregojmë respekt për djemtë siç kam thënë sa e dua skuadrën dhe tani do e përdorim. Ky formacion është sepse mendoj që ndeshja do këtë shumë intensitet dhe kemi nevojë për lojtarë me energji,”. /Reporteri.net/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…