Home Lajme Isa Mustafa: Nuk do të takohem me Albin Kurti

Isa Mustafa: Nuk do të takohem me Albin Kurti

2 min read
0
0
56
kujtesa

Përplasjet në distancë në mes të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës kanë bërë që të ngrihen negociatat në mes të dy partive, pas takimit të së hënës që përfundoi pa marrëveshje për koalicion, shkruan Gazeta Express.

Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka konfirmuar në një prononcim për T7 se sot nuk do të takohet me të parin e VV-së, Albin Kurtin.

Si arsye për shtyrje të takimit, të paraparë për sot, po shihen deklaratat e dhëna mbrëmë në Pressing të Glauk Konjufcës së VV-së.

Konjufca tha se LDK-ja ka vënë disa kushte për marrëveshje, që në këtë fazë nuk do t’i pranojë partia e Kurtit. Ata thanë se nuk do të negociojnë as me pozitën e presidentit.

Pak orë më vonë pati përgjigje nga Lidhja Demokratike, që kërkoi nga VV të përmbahet nga deklaratat fyese.

Në këtë nuk u përjashtua as mundësia e shkuarjes në zgjedhje të reja.

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…