Home Sport Ronaldo lojtari më i mirë në Serie A – zgjidhjet edhe formacioni, trajneri, skuadra, gjyqtari dhe lojtari i ri më i mirë

Ronaldo lojtari më i mirë në Serie A – zgjidhjet edhe formacioni, trajneri, skuadra, gjyqtari dhe lojtari i ri më i mirë

3 min read
0
0
35
kujtesa

Sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo është kurorëzua zyrtarisht lojtari më i mirë i sezonit të kaluar në Seria A.

Ronaldo pritej të merrte pjesë në ceremoninë e Topit të Artë në Paris të hënën në mbrëmje, pasi kishte siguruar një vend në podium, por në vend të kësaj ai shkoi në Milano në Gran Gala del Calcio.

Ai foli në gjuhën italiane, kur i falënderoi të gjithë që e mbështetjen.

Gran Galà del Calcio AIC@GranGalaAIC

?
?
?
?
?

@Cristiano è il RE del #GranGalaDelCalcio!!!

Va a lui il premio dell’@assocalciatori come Miglior Calciatore della scorsa stagione di Serie A!!!

Un altro trionfo per un fenomeno assoluto! @juventusfc #GGDC #GGDC198842:43 PM – Dec 2, 2019Twitter Ads info and privacy312 people are talking about this

“Do të përpiqem të flas italisht. Jam krenar që konsiderohem më i mirë në Itali”.

“Falënderoj shokët e mi të skuadrës, lojtarët që votuan për mua. Pas dy vitesh në Itali, mund të them se është një kampionat shumë i vështirë”.

Sky Sport@SkySport

⚠
?
➡
⭐
⚽

#UltimOra @GranGalaAIC
#CristianoRonaldo miglior giocatore della #SerieA
http://bit.ly/Galà_2019 #SkySport #GranGalàDelCalcio #GGDC19 #AIC

View image on Twitter

4942:43 PM – Dec 2, 2019Twitter Ads info and privacy221 people are talking about this

“Falënderoj të gjithë që votuan për mua dhe shpresoj që viti i ardhshëm të jetë i njëjtë”, ka thënë ai.


Formacioni më i mirë i Serie A: Handanovic, Cancelo, Koulibaly, Chiellini, Kolarov, Barella, Pjanic, Ilicic, Ronaldo, Zapata, Quagiarela.

Gran Galà del Calcio AIC@GranGalaAIC

?
?
?
?

Geometria, agonismo e fantasia: il centrocampo premiato al #GranGalaDelCalcio è uno spettacolo! @Miralem_Pjanic#Barella#Ilicic: si poteva fare di meglio?
Complimenti!!! @GranGalaAIC @Atalanta_BC @Inter @juventusfc #GGDC #GGDC19

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…