Home Sport Publikohen të gjitha votat për Topin e Artë, ja si votuan dy gazetarët shqiptar

Publikohen të gjitha votat për Topin e Artë, ja si votuan dy gazetarët shqiptar

1 min read
0
0
47
kujtesa

Janë publikuar edhe votat nga secili vend në garën për Topin e Artë në të cilën kanë votuar gazetarët.

Në një shkrim të AS bëhen të ditur votat nga secili vend.

Sa i përket Kosovës, ka votuar gazetari Bajram Shala i RTV21, që mban edhe pozitën e menaxherit te ekipi përfaqësuese A.

Ai ka votuar për me pikë maksimale Lionel Messin, ndërsa pas tij Mohamed Salahun dhe Cristiano Ronaldon.

Dy pozitat e fundit kanë shkuar për Bernardo Silvan dhe Firminon.

Nga Shqipëria ka votuar Besnik Dizdari i cili ka votuar me pikë maksimale Ronaldon, pastaj Van Dijkun, Messin, Alisonin dhe Salahun.

Leo Messi e ka thyer rekordin duke e fituar Topin e Artë për herë të gjashtë në karrierë.

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…