Home Lajme Pamje nga koha kur Hashim Thaçi vizitonte refugjatët kosovarë në Shqipëri(Video)

Pamje nga koha kur Hashim Thaçi vizitonte refugjatët kosovarë në Shqipëri(Video)

1 min read
0
0
65
kujtesa

Ish-udhëheqësi politik i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi gjatë luftës ka lëvizur shpesh në të dy anët e kufirit Kosovë-Shqipëri.

Në një video të cilën na ka dërguar kameramani, Esat Shala, shihet Hashim Thaçi i shoqëruar nga Rexhep Qosja e Pandeli Majko (kryeministër në atë kohë) teksa vizitonin refugjatët nga Kosova të strehuar në një nga kampet në Shqipëri, raporton Indeksonline.

Shala ka thënë se video është xhiruar mes vitit 1998-1999.

Bashkë me Thaçin, teksa vizitonin familjet kosovare, shihet edhe kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci./Indeksonline/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…