Home Lajme Kurti takon deputetët e rinjë të partisë së tij

Kurti takon deputetët e rinjë të partisë së tij

1 min read
0
0
67
kujtesa

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se kryetari, Albin Kurti, të martën ka mbajtur mbledhjen e parë të Grupit të rinjë Parlamentar të LVV-së, shkruan Indeksonline.

“Me këtë rast u shpreh urimi i fitores të gjithë deputetëve si grupi më i madh parlamentar në përbërjen e re të Kuvendit të Kosovës.

Pjesë e diskutimit të mbledhjes ishte edhe procesi negociator për krijimin e qeverisë”, thuhet në njoftim.

Kryetari Kurti i njoftoi deputetët me arritjet dhe sfidat për krijimin e koalicionit të ri qeverisës./Indeksonline/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…