Home Lajme Ermal Fejzullahu mbanë premtimin, do t’i nisë shtëpinë familjes së viktimave të tërmetit nga Gjilani

Ermal Fejzullahu mbanë premtimin, do t’i nisë shtëpinë familjes së viktimave të tërmetit nga Gjilani

2 min read
0
0
47
kujtesa

Pas tërmetit të fuqishëm që ndodhi në zona të ndryshme të Shqipërisë, u shkaktuan mbi 50 viktima, qindra të vdekur e dëme të mëdha materiale, personazhe të njohura të ekranit, muzikës, artit e shumë të tjerë u mobilizuan për të ndihmuar të prekurit nga ky tërmet.

Një nga ta ka qenë edhe këngëtari Ermal Fejzullahu, i cili së bashku me një mik të tij kanë dhuruar 100 mijë euro për tu dalë në ndihmë të prekurve nga ky tërmet, shkruan Indeksonline.

I kontaktuar nga Indeksonline, Ermal Fejzullahu ka bërë të ditur se me shumën e mbledhur, fillimisht do të ndërtohet shtëpia për familjen Abazi nga Gjilani, të cilët humbën 2 djemtë e tyre në Durrës pas shembjes së ndërteses ku ata po qëndronin.

Ermali gjithashtu potencoi se pas ndarjes së mjeteve për ndërtimin e kësaj shtëpie, mjetet tjera financiare do të dedikohen për të ndihmuar të prekurit e tjerë nëpër zonat e ndryshme në Shqipëri. /Indeksonline/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…