Home Lajme Ambasadori Abbott pret formimin e shpejtë të qeverisë

Ambasadori Abbott pret formimin e shpejtë të qeverisë

1 min read
0
0
71
kujtesa

Ministri britanik në Kosovë, Nicholas Abbott ka thënë sot se pret formimin sa më të shpejtë të Qeverisë së Kosovës.

Abbott këto komente i bëri pas nënshkrimit me ministrin në detyrë të Tregtisë dhe Industrisë (MTI), Endrit Shala të marrëveshjes për partneritet, tregti dhe bashkëpunim ndërmjet Kosovës dhe Mbretërisë së Bashkuar.

“Shpresoj që të formohet sa më shpejt Qeveria e re…. edhe ne do të kemi zgjedhje shpejt, këto janë procese demokratike, legjitime”, u shpreh ambasadori britanik.

Abbott duke komentuar situatën politike në vend, tha se shpreson që procesi i formimit të Qeverisë së re nuk do të marrë shumë kohë

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…