Home Sport Yjet kryesorë të mbrëmjes për Topin e Artë arrijnë në Paris

Yjet kryesorë të mbrëmjes për Topin e Artë arrijnë në Paris

2 min read
0
0
45
kujtesa

Yjet e nominuar për ta fituar ‘Topin e Artë’, kanë mbërritur në Paris, ku kanë parakaluar në tapetin e kuq drejt  “Theatre du Châtelet”.

Lionel Messi që është kandidati kryesor për këtë trofe, ka arritur së bashku me familjen e tij, gruan dhe dy djemtë.

Me të ishin edhe shokët e skuadrës si Frenkie De Jong, Antoine Griezmann dhe Marc Andre ter Stegen.

Messi has arrived ⏳ #BallondOr pic.twitter.com/G2NxDnr0n3

— B/R Football (@brfootball) December 2, 2019

Në skenë ka parakaluar edhe Virgil Van Dijk së bashku me gruan e tij.

The Reds have arrived at the #ballondor ?@VirgilvDijk x @Alissonbecker ? #BallonDor2019 pic.twitter.com/TGV8sPThBt

— Liverpool FC (@LFC) December 2, 2019

Nuk mungon as Robert Lewandowski dhe Mathis de Light.

C’est maintenant la délégation de la Juventus qui arrive, avec Matthijs De Ligt et Pavel Nedved.#ballondor pic.twitter.com/DJayckz8JW

— L’ÉQUIPE (@lequipe) December 2, 2019

Luka Modric ka mbërritur ndër të fundit, i cili do ta dorëzojë trofeun, pasi kësaj radhe nuk është as në garë.

The 2018 Ballon d’Or Winner is here! Luka Modric ? ? ? #ballondor pic.twitter.com/bI9WgjnycB

— #BallondOr (@francefootball) December 2, 2019

Nuk mungoi edhe ylli i Francës, Kylian  Mbappe.

/Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…