Home Sport Tifozët e Atletico Madridit me baner thumbues ndaj Griezmannit

Tifozët e Atletico Madridit me baner thumbues ndaj Griezmannit

2 min read
0
0
48
kujtesa
Altletico Madrid vs Barcelona (Foto: Denis Doyle/Getty Images/Guliver)

Altletico Madrid vs Barcelona (Foto: Denis Doyle/Getty Images/Guliver)

Tifozët e Atletico Madridit e kanë pritur jo edhe aq mirë Antoine Griezmannin në derbin që e zhvilluan Atletico Madridi dhe Barcelona në javën e 15-të në La Liga.

Golin e vetëm në këtë takim e shënoi Lionel Messi në minutën e 86-të, për t’i marrë kështu tri pikë mjaftë të rëndësishme dhe për t’u rikthyer në krye të tabelës.

Por, vëmendja më e madhe në këtë derbi kaloi te sulmuesi franceze, që në verën që shkoi u largua nga Los Cholchoneros për të kaluar te Blaugranasit.

Altletico Madrid vs Barcelona (Foto: Denis Doyle/Getty Images/Guliver)

Tifozët e Atletico Madridit kishin përgatitur një baner thuhmbues ndaj ish-lojtarit të tyre, që u largua në mënyrë jo aq të mirë nga Wanda Metropolitano.Lexo po ashtu:Barcelona fiton derbin ndaj Atletico Madridit me golin magjik të Messit

“Dëshiroje të bëhesh emër dhe harruat të jeni një burrë”, thuhet në banerin e tifozëve të skuadrës madrilene.

Fituesit i Kupës së Botës pato një paraqitje të mirë në këtë derbi, pasi kishte disa shanse të mira për gol, por nuk arriti t’i konkretizonte ato. /Telegrafi/

GiveMeSport Football@GMS__Football

?

“You wanted to be a name and you forgot to be a man”

Atletico Madrid fans have a message for Antoine Griezmann #AtletiBarca #Griezmann

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…