Home Sport Renditja finale për Topin e Artë: Messi, Van Dijk dhe Ronaldo

Renditja finale për Topin e Artë: Messi, Van Dijk dhe Ronaldo

1 min read
0
0
49
kujtesa

Tashmë dihet edhe renditja e France Football për Topin e Artë, ku Lionel Messi u shpall fitues.

Ky është i gjashti “Topi i Artë” në karrierë, për argjentinasin që e la pas Cristiano Ronaldon.

Në vendin e dytë ishte Virgil Van Dijk, ndërsa i teti mbeti Ronaldo.

#BallondOr@francefootball

⤵️

Ranked at the 3rd place of the 2019 #ballondor @Cristiano @juventusfc98812:46 PM – Dec 2, 2019Twitter Ads info and privacy316 people are talking about this

Vendi i katërt shkoi për Sadio Mane që kishte sukses të madh me Liverpoolin.

#BallondOr@francefootball

⤵️
??

Ranked at the 4th place of the 2019 #ballondor

Sadio Mané @LFC1,17812:44 PM – Dec 2, 2019Twitter Ads info and privacy331 people are talking about this

Messi në fund e bëri një foto me gjashtë trofetë e tij të fituar.

Ai mbajti edhe një fjalim ku i falënderoi të gjithë ata që e kanë ndihmuar deri sot. /Telegrafi/    

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…