Home Lajme Barcelona fiton derbin ndaj Atletico Madridit me golin magjik të Messit

Barcelona fiton derbin ndaj Atletico Madridit me golin magjik të Messit

3 min read
0
0
37
kujtesa
Altletico Madrid vs Barcelona (Foto: Denis Doyle/Getty Images/Guliver)

Altletico Madrid vs Barcelona (Foto: Denis Doyle/Getty Images/Guliver)

Barcelona e ka fituar derbin e javës së 15-të në La Liga, pasi e ka mposhtur Atletico Madridin në udhëtim me rezultat minimal 1-0.

Los Cholchoneros e filluan mjaftë mirë ndeshje, duke e rrezikuar disa herë portën e Blaugranasëve, por Marc-Andre ter Stegen.

Katalunasit filluan të këndellen më pas, duke e rrezikuar portën e Jan Oblakut me anë të Lionel Messit dhe Luis Suarezit.

Altletico Madrid vs Barcelona (Foto: Denis Doyle/Getty Images/Guliver)

Pjesa e parë përfundoi me gola të paprekura, por në të dytën kishim një skenar tjetër.

Barcelona filloi të rrezikonte më shumë portën e Atleticos, por as këta të fundit nuk i ndalin sulmet në drejtim të portës së tyre.

Altletico Madrid vs Barcelona (Foto: Denis Doyle/Getty Images/Guliver)

Kampioni në fuqi i La Liga-së arriti ta zhbllokonte rezultatin kur kishin mbetur edhe katër minuta nga koha e rregullt.

Ishte pesë herë fituesi i Topit të Artë ai që e shënoi golin e vetëm në këtë takim, e që befasoi madje edhe Oblakun.

Altletico Madrid vs Barcelona (Foto: Denis Doyle/Getty Images/Guliver)

Rezultati në këtë derbi do të ishte më ndryshe, po të mos ishin në portë gjermani dhe slloveni, që ishin në natën e tyre.

Pas javës së 15-të, Barcelona është lider me 31 pikë, aq sa ka edhe Real Madridi në të dytin, ndërsa Atletico gjendet në pozitën e gjashtë me 25 sosh.

Në xhiron e 16-të, skuadra e Ernesto Valverdes do të takohet me Mallorcan, derisa ajo e Diego Simeones do të ketë punë me Villarealin. /Telegrafi/

Nwa Udumeze@joeselfi

?

Atm 0-1 Barca
Who else but the .
God bless you Messi for blessing my night.#AtletiBarca #Barca

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…