Home Sport Arsenali insiston për Allegrin

Arsenali insiston për Allegrin

1 min read
0
0
47
kujtesa

Arsenali thuhet se është i vendosur që ta emërojë Massimiliano Allegrin si trajnerin e tyre të ri.

Ditë më parë skuadra londineze e ka shkarkuar Unai Emeryn shkaku i rezultateve të dobëta që tregoi në këtë fillim sezon.

E SPONSORUARLEXO MË SHUMË

Spanjolli është duke u zëvendësuar përkohësisht nga Fredrik Ljungberg, derisa The Gunners po kërkojnë një trajner të ri.

Sipas asaj që raporton The Athletic, Arsenali po tenton që t’i marrë shërbimet e trajnerit italian që aktualisht është i papunë

Allegri u largua nga Juventusi në këtë verë që shkoi, pas pesë vitesh qëndrimi në Torino.

Topçinjtë anë të gatshëm që t’i ofrojnë një pagë të lartë italianit, vetëm që ta marrë drejtimin e skuadrës. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…