Home Lajme Ahmeti merr vendim: Të gjithë fëmijët e larguar nga Shqipëria, mund të vijojnë mësimin në Prishtinë

Ahmeti merr vendim: Të gjithë fëmijët e larguar nga Shqipëria, mund të vijojnë mësimin në Prishtinë

1 min read
0
0
32
kujtesa

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka bërë të ditur se të strehuarit në Prishtinë pas tërmetit që goditi Shqipërinë, do të mund të vijojnë mësimin në shkollat e kryeqytetit.

Këtë e ka bërë të ditur vetë Ahmeti përmes një postimi në Facebook.

“Shkollat e Prishtinës janë të hapura për të gjithë fëmijët të larguar nga Shqipëria për shkak të tërmetit, e të strehuar në Prishtinë.
Së shpejti, Drejtoria e Arsimit do ti tregoj detajet e lajmërimit, sistemimit dhe indkuadrimit të fëmijëve që mos të humbin orë të mësimit”, ka shkruar Ahmeti. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…