Home Sport Atletico Madrid – Barcelona, formacionet zyrtare të derbit të javës në La Liga

Atletico Madrid – Barcelona, formacionet zyrtare të derbit të javës në La Liga

2 min read
0
0
33
kujtesa

Atletico Madridi dhe Barcelona kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në La Liga.

Bluagranët janë mysafir të Los Cholchoneros në takimin e vlefshëm për javën e 15-të, i cili zhvillohet në Wanda Metropolitano nga ora 21:00.

E SPONSORUARLEXO MË SHUMË

Ekipi i Ernesto Valverdes vjen në këtë ndeshje pas dy fitoreve radhazi dhe synon fitoren e tretë për t’i rikthyer pozitën e parë në tabelë.

??????? kits ready?

✓ pic.twitter.com/jKhQ5TYrLq

— FC Barcelona (@FCBarcelona) December 1, 2019

Edhe vendasit e Diego Simeones janë në formë të lartë dhe synimi i tyre gjithashtu janë tri pikët për të mbetur në hap me Barcelonën dhe Real Madridin.

[?✅] ???? ???’? ???? ????????? ?

⚽ #AtletiBarça
?⚪ #AúpaAtleti pic.twitter.com/gmHW1UabQ7

— Atlético de Madrid (@atletienglish) December 1, 2019

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

AtleticoOblak; Trippier, Felipe, Hermoso, Saul; Correa, Herrera, Thomas, Koke; Felix, Morata;

[?] LINE-UP Ladies & gentlemen, your Atleti starting XI for tonight ?

⚽ #AtletiBarça
?⚪ #AúpaAtleti pic.twitter.com/QTKonDDgFs

— Atlético de Madrid (@atletienglish) December 1, 2019

BarcelonaTer Stegen; Roberto, Pique, Lenglet, Firpo; Rakitic, De Jong, Arthur; Messi, Suarez, Griezmann;

The starting XI for #AtletiBarça!

— FC Barcelona (@FCBarcelona) December 1, 2019

/Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…