Home Sport Milani i bindur se mund ta rikthejë Ibrahimovicin

Milani i bindur se mund ta rikthejë Ibrahimovicin

1 min read
0
0
41
kujtesa
Zlatan Ibrahimovic (Foto: Goal.com/Getty Images)

Zlatan Ibrahimovic (Foto: Goal.com/Getty Images)

Milani është i bindur se mund ta transferojë Zlatan Ibrahimovicin në afatin kalimtar të janarit.

Skuadra italiane është në dijeni se sulmuesi suedez është i gatshëm që të rikthehet në Serie A, mirëpo rivalizohet nga disa skuadra.

Rossonerët nuk janë e vetmja skuadër në garë për shërbimet e sulmuesit 38-vjeçar, pasi për të kanë shprehur interesim edhe Napoli me Bolognan.Lexo po ashtu:Ibra: Milano është shtëpia ime e dytë

Ibrahimovic ka bërë të ditur se San Siro është shtëpia e tij e dytë dhe është i gatshëm që të rikthehet.

Ibra Kadabra javë më parë bëri të ditur se po largohet nga La Galaxy, por që nuk mund të kalojë te Milani deri në janar, shkaku që kontrata e tij me skuadrën amerikane skadon më 31 dhjetor. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…