Home Sport Klubi spanjoll ku aktivizohen Keidi Bare e Armand Sadiku del në fushë me fanella në mbështetje të Shqipërisë

Klubi spanjoll ku aktivizohen Keidi Bare e Armand Sadiku del në fushë me fanella në mbështetje të Shqipërisë

2 min read
0
0
41
kujtesa

Edhe bota e sportit është solidarizuar me Shqipërinë pas tërmetit të fuqishëm që ka goditur shtetin shqiptar.

Pas klubeve të mëdha italiane që dolën në mbështetje të Shqipërisë, një gjë e tillë ka ardhur edhe nga Spanja.

Është skuadra e Malagës që ka bërë fanella speciale para ndeshjes ndaj Numancias që po e zhvillojnë në udhëtim.

‘Lutemi për Shqipërinë’, ishte mesazhi që futbollistët e Malagës mbajtën në fanellat para fillimit të takimit.

Për skuadrën e njohur spanjolle aktivizohen edhe dy futbollistët e Kombëtares shqiptare, mesfushori Keidi Bare dhe sulmuesi Armando Sadiku.

Klubi spanjoll ka publikuar videon ku shihen futbollistët në tunel para daljes në fushë me fanellat e bardha ku në të shkruhej në gjuhën angleze ‘Pray for Albania’.

Gjesti i skuadrës spanjolle është mirëpritur shumë nga shqiptarët të cilët kanë shpërndarë jashtëzakonisht shumë videon dhe kanë falënderuar Malagan për mbështetjen e tyre. /Telegrafi/

Esta noche hemos querido saltar al verde de #LosPajaritos con un mensaje de apoyo a las víctimas del #seismo de #Albania ?#PrayForAlbania?? #NumanciaMálaga⚽️ pic.twitter.com/9w8aEKkljc

— Málaga CF (@MalagaCF)

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…