Home Lajme Arsenali emëron Ljungbergun trajner të përkohshëm

Arsenali emëron Ljungbergun trajner të përkohshëm

2 min read
0
0
29
kujtesa

Freddie Ljungberg është emëruar trajner i përkohshëm nga drejtuesit e klubit anglez, Arsenalit.

Me herët gjatë ditës, Arsenali vendosi të shkarkojë trajneri Unai Emery shkaku i rezultateve të dobëta.

Megjithatë, drejtuesit e klubit ende nuk kanë vendosur pasuesin e tyre të përhershëm vetëm atë të përkohshëm.Lexo po ashtu:Zyrtare: Emery shkarkohet nga Arsenali

Sipas njërit nga drejtuesit e klubit, Josh Kroenke, legjenda Ljungberg është emëruar si trajner momental.

B/R Football@brfootball

?

Arsenal have appointed Freddie Ljungberg as interim head coach.

A legend takes over

View image on Twitter

3,0135:34 AM – Nov 29, 2019Twitter Ads info and privacy652 people are talking about this

“Ne kemi kërkuar që Freddie Ljungberg të marrë përgjegjësinë për ekipin e parë si trajner i përkohshëm. Kemi besim të plotë tek Fredi për të na çuar përpara”.

“Kërkimi për një trajner të ri është duke u zhvilluar dhe ne do të bëjmë një njoftim të mëtejshëm kur ai proces të ketë përfunduar”, ka thënë Kroenke për faqen zyrtare.

Emrat e mundshëm për të marr drejtimin e Arsenalit janë: Massimiliano Allegri, Carlo Ancelotti, Nuno Espirito Santo, Patrick Vieira dhe Mikel Arteta. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…