Home Sport Tottenhami i Mourinhos merr fitore edhe në Ligën e Kampionëve, Bayern Munich fitore të thellë në Beograd nën regjin e Lewandowskit

Tottenhami i Mourinhos merr fitore edhe në Ligën e Kampionëve, Bayern Munich fitore të thellë në Beograd nën regjin e Lewandowskit

2 min read
0
0
37
kujtesa
Dele Alli e Jose Mourinho. (Photo by Justin Setterfield/Getty Images)

Dele Alli e Jose Mourinho. (Photo by Justin Setterfield/Getty Images)

Bayern Munich ka arritur të shënojë fitore në përballje me Crvena Zvezdan me rezultat 6-0, ndërsa Tottenham ka fituar me përmbysje ndaj Olympiacosit në kuadër të grupit B.

Të dy klubet e kishin kaluar më herët grupin, por fitoret vlenin për motivin dhe ecurinë e ekipeve.

Bavarezët e dominuan ndeshje nga fillimi deri në fund, por në pjesën e parë shënuan vetëm njëherë, për ta mbyllur me golaedë pjesëen e dytë.

Lewndowski shënoi katër gola duke treguar edhe një herë për formën e lartë që po tregon.

FC Bayern English@FCBayernEN

⚽
⚽
?

???? in ???? ???????
???? in ???????? ???????

Not from this

View image on Twitter
View image on Twitter

3,7252:10 PM – Nov 26, 2019Twitter Ads info and privacy715 people are talking about this

Në anën tjetër Tottenham ishte duke pësuar 2-0, por në fund arritën të kthehen për të fituar.

Harry Kane shënoi dy herë, Delle Ali dhe Serge Aurier shënuan nga një herë në këtë fitore.

Bayern Munich ka 15 pikë, ndërsa Tottenham ka marr 10 pikë deri tani. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…