Home Lajme Një autobus me ndihma, tifozët e Vushtrisë solidarizohen me të prekurit nga tërmeti

Një autobus me ndihma, tifozët e Vushtrisë solidarizohen me të prekurit nga tërmeti

1 min read
0
0
81
kujtesa

Ditën e sotme një autobuz ka mbërritur nga Kosova drejt Durrësit nga tifozë të skuadrës së Vushtrisë. Të pyetur për mikrofonin e Rtv Ora se çfarë ka dërguar për të prekurit nga tërmeti ja shprehur se kanë sjell ushqime, veshmbathje, ujë dhe të tjera sende të nevojshme për të prekurit nga tërmeti .

Sa e vështirë ka qenë për të organizuar këtë nismë? “Tifozët e Vushtrisë u shprehën: Organizimi ka qenë i thjeshtë dhe i madh nga të gjithë qytetarët e Mitrovicës për këtë ngjarje të rëndë. Në organizim kanë marrë pjesë vullnetarisht shumë persona për të grumbulluar dhe më pas për ti sjell drejt Durrësit”.

Qytetarët e Kosovës treguan se kanë udhëtuar gjatë gjithë natës dhe për ta ky akt është një detyrim për gjithçka ndodhi.

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…