Home Lajme Haradinaj bën homazhe në Prekaz

Haradinaj bën homazhe në Prekaz

52 second read
0
0
83
kujtesa

Gazeta Express
27 Nëntor 2019 10:07

Kryeminstri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj në prag të 28 nëntorit ka bërë homazhe te shtatorja e komandantit Adem Jashari në Skenderaj dhe në Kompleksin Memorial në Prekaz, shkruan Gazeta Express.

“Madhështia e rezistencës dhe sakrifica sublime e familjes emblematike Jashari dhe Komandantit Legjendar, Adem Jashari, kapërcejnë dimensionet e epokës sonë dhe do të qëndrojnë përjetësisht në themelet e lirisë kombëtare”, ka shkruar Haradinaj.

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…