Home Lajme Ministria e Shëndetësisë: Arrin në 15 numri i viktimave dhe 600 të plagosur nga tërmeti në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë: Arrin në 15 numri i viktimave dhe 600 të plagosur nga tërmeti në Shqipëri

1 min read
0
0
40
kujtesa

Çdo orë që kalon rrit bilancin e viktimave të tërmetit.

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu deklaron se deri në orën 14:00 janë 15 të vdekur dhe 600 të plagosur.

Mes tyre 9 janë në gjendje të rëndë.Lexo

“Janë më shumë se 600 të lënduar që janë paraqitur në spital. Te spitali i Traumës është 38 është numri i të lënduarve që ndodhen ende në spital ku 9 janë rastet më të rënda dhe janë në observim. Janë mjekët që do të flasin më shumë. Ndërsa te spitali Durrës janë 25 të lënduar në reparte”, tha Manastirliu. /Ora News/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…