Home Sport Guardiola i bën propozim interesant Kloppit: Ti ma fal Championsin unë ta fali Premierligën

Guardiola i bën propozim interesant Kloppit: Ti ma fal Championsin unë ta fali Premierligën

1 min read
0
0
46
kujtesa

Guardiola ka bërë ligjin në Premierligë por i ka mbetur një peng i madh si trajner i Manchester Cityt.

Trajneri spanjoll nuk po arrin të ketë sukses në Ligën e Kampionëve pavarësisht investimeve të shumta.

Në anën tjetër, Liverpooli po vuan ta rikthej titullin e Premierligës pas tri dekadash, shkruan Indeksonline.

Por Pep Guardiola i ka bërë një propozim Kloppit, ia ka ofruar Premierligën për t’i dhënë titullin e Ligës së Kampionëve.

Unë do të doja të fitoja trofeun e tij (Champions League) dhe jam i sigurt se ai do të donte të fitonte trofeun tim (Premier League) … Ndoshta ne mund të shkëmbejmë?”, ka thënë Guardiola. /IndeksOnline/

?
?
?

“I would like to win his trophy (Champions League) and I’m sure he would like to win mine (Premier League)… Maybe we can swap?” 

Pep Guardiola was in top form at an FWA awards dinner last night  pic.twitter.com/K5ToKDwxxW— Hayters TV (@HaytersTV) No

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…