Home Sport Maqedonia e Veriut – Kosova, UEFA cakton orarin e ndeshjes

Maqedonia e Veriut – Kosova, UEFA cakton orarin e ndeshjes

1 min read
0
0
60
kujtesa

Muaji mars i vitit 2020, do të jetë shumë i rëndësishëm për Kombëtaren e Kosovës.

‘Dardanët’ do të kërkojnë Kampionatin Evropian ‘EURO 2020’ përmes play off të Ligës së Kombeve.

Kosova ndeshjen e parë gjysmëfinale e zhvillon kundër Maqedonisë së Veriut në udhëtim, me datë 26 mars.

UEFA EURO 2020@UEFAEURO

?
✅
✅

#EURO2020 play-off draw
Path D

View image on Twitter

5333:28 AM – Nov 22, 2019Twitter Ads info and privacy275 people are talking about this

Janë dy stadiume opsionale ku do të zhvillohet kjo ndeshje, për të cilën do të vendoset shumë shpejtë.

Por UEFA tashmë ka vendosur për orarin e takimit. Ndeshja mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës luhet duke filluar nga ora 20:45.

Ndërsa, UEFA ka vendosur që finalja të luhet duke filluar nga ora 18:00, ku fituesi i sfidës Maqedoni e Veriut – Kosovë takohet me fituesin e përballjes Gjeorgji – Bjellorusi. /RTK/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…