Home Lajme Policia në Mitrovicë shënon ‘Ditën Ndërkombëtare të të Drejtave të Fëmijëve’

Policia në Mitrovicë shënon ‘Ditën Ndërkombëtare të të Drejtave të Fëmijëve’

2 min read
0
0
42
kujtesa

Në shënim të aktiviteteve për Ditën Ndërkombëtare të të Drejtave të Fëmijëve, policia në Mitrovicë, kanë organizuar një ligjëratë me nxënësit e klasave të nënta të shkollës fillore ‘Skënderbeu’ në Mitrovicë.

Sipas njoftimit për media ligjërata e mbajtur me nxënës u realizua në bashkëpunim me OJQ-në ‘‘Save dhe Children’’ ku si temë ligjërimi dhe bashkëbisedimi ishte respektimi dhe mbrojtja e të drejtave të fëmijëve.

“Nga ana e zyrtarëve policorë janë paraqitur dhe promovuar vlerat me të cilat policia çdo ditë me përkushtim e profesionalizëm i zbaton në fushën e respektimit dhe mbrojtjes së fëmijëve. Bashkëpunimi me OJQ -të dhe mekanizmat e tjerë ndërinstitucionalë është domosdoshmëri e rrugëtimit të përbashkët në përmbushjen e objektivave dhe përgjegjësive ndaj të drejtave të fëmijëve. Respektimi dhe mbrojtja e të drejtave të barabarta dhe gjithëpërfshirëse, është dhe mbetet përkushtimi i vazhdueshëm i Policisë së Kosovës”, thuhet në njoftim./Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…