Home Sport Barcelona hyn në garë për Pochettinon

Barcelona hyn në garë për Pochettinon

1 min read
0
0
58
kujtesa

Mauricio Pochettino ka përfunduar në radarin e klubit të madh katalunas, Barcelona.

Pochettino është pa punë tani pasi u shkarkua nga detyra te Tottenhami gjatë ditës së martë.

Por, ai si duket nuk do të mbetet pa punë pasi shumë klube të mëdha evropiane janë vënë pas tij.

Sipas mediumit britanik The Sun, Barcelona është e gatshme të luftojë me Bayern Munichun për të emëruar Pochettinon si trajnerin e tyre të radhës.

Barcelona është e interesuar ta emërojë atë si pasardhësin e Ernesto Valverdes në qoftë se karrigia e tij lëkundet në vazhdim.

Argjentinasi, megjithatë, më parë ka deklaruar se nuk do të interesohej të punonte në Camp Nou për shkak të afrimitetit të tij me Espanyolin. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…