Home Sport Zyrtare: Jose Mourinho, trajner i ri i Tottenhamit

Zyrtare: Jose Mourinho, trajner i ri i Tottenhamit

1 min read
0
0
41
kujtesa

Tottenham Hotspur ka emëruar portugezin Jose Mourinho trajner të ri të klubit.

Klubi londinez ka befasuar të gjithë dje (e martë) gjatë ditës kur zyrtarizoi shkarkimin e Mauricio Pochettinos, pas pesë viteve.

Megjithatë, nuk ka vonuar as 24 orë dhe Spurs kanë njoftuar zyrtarisht pasuesin e argjentinasit.Lexo po ashtu:Tottenhami e shkarkon Pochettinon

Bëhet fjalë për trajnerin e njohur portugez, Mourinho, i cili ka marr drejtimin e Spurs.

Tottenham Hotspur@SpursOfficial

Club statementJose Mourinho appointed new Head Coachwww.tottenhamhotspur.com65.2K10:33 PM – Nov 19, 2019Twitter Ads info and privacy39.3K people are talking about this

“Kemi kënaqësinë të njoftojmë emërimin e Jose Mourinho si trajner në një kontratë që zgjat deri në fund të sezonit 2022/23”, thuhet në njoftimin e londinezëve.

Ndryshe, Mourinho gjatë karrierës ka drejtuar edhe klube tjera si Porto, Chelsea, Inter, Real Madridi dhe Manchester United. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…