Home Sport Pochettino nuk humb kohë, zbulon destiancionin e ri

Pochettino nuk humb kohë, zbulon destiancionin e ri

1 min read
0
0
52
kujtesa

Destinacioni i tij do të jetë Spanja.

Ish-trajneri i Tottenham, Mauricio Pochettino ka pranuar se dëshiron të rikthehet në kampionatin spanjoll.

Dje Pochettino u shkarkua nga posti i Spurs për shkak të rezultateve të dobëta dhe trajneri i ardhshëm i klubit anglez u emërua Jose Mourinho.

Tekniku argjentinas ka thënë se i pëlqen La Liga dhe dëshiron ta provojë edhe një herë sfidën e vështirë.

“Jam latin, e dua qytetin, La Liga-n dhe Espanyol. U kënaqa në Angli, por nuk e di se kur dhe ku do të transferohem, por më pëlqen të rikthehem në Spanjë”, deklaroi ai.

Pochettino më herët ka qenë në krye të Espanyol para se të transferohej në Angli te Southampton.

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…