Home Sport Kur mbahet shorti? për EURO 2020 ?

Kur mbahet shorti? për EURO 2020 ?

1 min read
0
0
32
kujtesa

Më 30 nëntor në Bukuresht. Do të jenë gjashtë grupe me nga katër skuadra dhe 24 nga 55 ekipe nga Evropa do të jenë atje. Sidoqoftë, katër pjesëmarrësit e fundit do të përcaktohen vetëm në play off-in e Ligës së Kombeve në Mars të vitit 2020. Për shkak të konflikteve politike midis disa vendeve evropiane dhe kufizimeve në përbërjen e grupeve, UEFA ende mund të pësonte një fiasko. Pra, ekziston një shans i vogël që të paktën një pjesë e shortit të duhet të kryhet përsëri në pranverën e vitit 2020.

Image result for trophy euro 2020
Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…