Home Sport Madhështore! Lojtarët e Kosovës, fotografohen me personat më të veçantë në stadium

Madhështore! Lojtarët e Kosovës, fotografohen me personat më të veçantë në stadium

1 min read
0
0
54
kujtesa

Kombëtarja jonë, ndonëse humbi sonte në “Fadil Vokrrin”, zhgënjimin e la në Plzen të Çekisë.

Ndeshja me Anglinë mbi të gjitha ishte ndeshje “vëllazërore”, andaj fituesi ishte çështja e fundit që do diskutohej, shkruan Indeksonline.

Djemtë e Dardanisë na kanë bërë krenarë në fushë këtë kampanjë, por madhështinë ja kanë shtuar Kosovës edhe më shumë me gjestet solidarizuese pas lojës.

Të gjithë funksionojnë si një familje, e në familje nuk ka ndasi, më së miri e dëshmon kjo fotografi, ku luanët e Kombëtares ndanë një kujtim me personat me nevojë të veçantë.

Abdullah Berisha është tifozë i kamotshëm i Dritës, njihet me nofkën “Evi”, i takon personave me mungesë zhvillimi, por asnjëherë për futbollin.

Ai ishte i pranishëm edhe sot në stadiumin që mbanë emrin e legjendës “Fadil Vokrri”.

/Indeksonline/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…