Home Sport Vojvoda me fjalë emocionuese pas eliminimit

Vojvoda me fjalë emocionuese pas eliminimit

1 min read
0
0
56
kujtesa

Kosova u eliminua në fazë të grupeve ndaj Çekisë dhe tash kualifikimin në Kampionatin Evropian do ta kërkojë përmes Ligës së Kombeve.

“Dardanët” u mposhtën 2:1 në Doosan Arena të Plzenit dhe e përjetuan rëndë këtë.

Ai që emocionoi më së shumti ishte Mërgim Vojvoda, i cili nuk i ndali as lotët, shkruan Indeksonline.

Pas ndeshjes, ai ka postuar një fotografi në profilin e tij zyrtar në Instagram me mbishkrimin emocionues: ” i zhgënjyer dhe i trishtuar nga rezultati, por Zoti e krijoi lehtësinë pas vështirësis. #Mars2020. Faleminderit të gjithë Dardanve në të gjithë botën për mbështetjen e tyre.  Kosov te Dua” – ishin fjalët e mbrojtësit të Standard Liege./Indeksonline/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…