Home Lajme Nga sot, pajisjet dimërore të detyrueshme për të gjithë shoferët

Nga sot, pajisjet dimërore të detyrueshme për të gjithë shoferët

1 min read
0
0
37
kujtesa

Nga sot të gjithë drejtuesit e mjeteve duhet të përgatitet për sezonin dimëror, i cili zgjat deri më 15 mars.

Gjatë kësaj periudhe, drejtuesit e mjeteve duhet t’i kenë me vete pajisjet dimërore.

Policia e Kosovës ka apeluar që shoferët të jenë të kujdesshëm gjatë këtij sezoni.

“Apelojmë për të gjithë shoferët që të fillojnë përgatitjen e mjetit dhe të jenë të kujdesshëm gjatë këtij sezoni dimëror”, thuhet në apelin e Policisë së Kosovës.

Ndryshe sipas profesorit universitar, Sylë Tahirsylaj reshjet e para të borës me intensitet të ulët pritet të bien gjatë javës së ardhshme. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…