Home Lajme Në Kukës ndalohen 15 sirianë e kurdë, synonin Kosovën

Në Kukës ndalohen 15 sirianë e kurdë, synonin Kosovën

1 min read
0
0
53
kujtesa

Kohët e fundit janë shtuar gjithnjë e më shumë rastet kur shtetasit e huaj tentojnë të kalojnë kufirin në mënyrë të paligjshme nëpërmjet Shqipërisë.

Diçka e tille ka ndodhur gjatë orëve të vona të mbrëmjes së djeshme, teksa policia e Kukësit ka bërë të mundur ndalimin e 15 shtetasve sirianë dhe kurdë, destinacioni i të cilëve mendohet se ishte kalimi nga Morina për në Kosovë, shkruan Koha Jonë.

Mësohet se mes tyre ishin 4 gra dhe fëmijë. Ndalimi i tyre është bërë pranë urës së Drinit të Zi. Për momentin të ndaluarit ndodhen në komisriatin e Kukësit ku po merren në pyetje.

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…