Home Lajme Milaim Zeka: Po shkojmë drejt zgjedhjeve të reja

Milaim Zeka: Po shkojmë drejt zgjedhjeve të reja

1 min read
0
0
79
kujtesa

Kryetari i Partisë Euroatlantike të Kosovës, Milam Zeka, beson se vendi sërish do të shkojë në zgjedhje.

Ai tha se të gjitha kurthet ndaj atyre që i fituan zgjedhjet do të na dërgojnë përsëri në zgjedhje të reja.

“Po vjen era prapë zgjedhje. Te gjitha kurthet e vendosura nga nëntoka e mbitoka kosovare ndaj atyre qe i fituan zgjedhjet, si duket do të na dërgojnë përsëri në zgjedhje të reja”, tha ai.

Duke u thirrur në burime të tij brenda LDK-së, thotë se fronti kundër koalicionit me VV-në është më u fuqishëm se ai që kërkon bashkëpunim me partinë e Albin Kurtit.

“Burime tepër të sigurta brenda Kryesisë të LDK-së bëjnë të ditur se blloku kundër VV-së tani është shumë më i fuqishëm se sa ai ‘për’. Shtoja kësaj heshtjen e Presidentit Thaçi.”, përfundoi Zeka.

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…