1 min read
0
0
33
kujtesa

Ekskluzive: Polakët do ta drejtojn Ndeshjen Kosovë-Angli

Sot Kosova luan në Pelzen kundër Çekisë në ndeshjen kualifikuese për Euron 2020.

Tri ditë më vonë, të dielën në Prishtinë, luhet ndeshja e fundit kundër Anglisë, shkruan Indeksonline.

Indeksonline mëson se ndeshjen e “Dardanëve” kundër “Tre luanëve” do ta drejtojnë gjyqtarët nga Polonia.

Pawel Gili, do të jetë gjyqtari kryesor, i ndihmuar nga anësorët Konrad Sapela dhe Marcin Borkowski, derisa gjyqtari i katërt do të jetë Daniel Stefanksi.

Katërshja polake ka drejtuar ndeshje të Ligës së Kampionëve dhe të Europa Leagues derisa nga viti 2009 është gjyqtar i FIFA-s. /IndeksOnline/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…