Home Sport Rruga e hajrit, djemtë e Kosovës nisen për Çeki

Rruga e hajrit, djemtë e Kosovës nisen për Çeki

1 min read
0
0
77
kujtesa

Kombëtarja e Kosovës në futboll u pa pak çaste më parë në ambientet e aeroportit “Adem Jashari”.

“Dardanët” janë duke udhëtuar për në Çeki dhe si duket ky do jetë udhëtimi më i pa harrushëm në histori të kombëtares tonë deri tani, shkruan Indeksonline.

Çekia nuk e ka mikëpritur në kryeqytetin e saj Kosovën, por në Plzen. 3 pikë janë ajo cka shohin të dyja seleksionet, por vetëm njëra i arrinë ose asnjëra nuk i rrëmben.

Lajm të hidhur Kosova mori dje, me tu bërë të ditur që Vedat Muriqi nuk luanë, ndërsa më parë është konfirmuar që për republikën tjetër nuk luan, ylli Patrick Schick.

/Indeksonline/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…