Home Lajme IADK SHPËRNDANË PAJISJE PËR BLETARI

IADK SHPËRNDANË PAJISJE PËR BLETARI

1 min read
0
0
99
kujtesa

Organizata Iniciativa per zhvillimin e bujqesise ne Kosove – IADK ka arritur të shtojë numrin e përfitueseve dhe të përkrahë edhe 8 përfitues tjerë në sektorin e bletarisë me grante për pajisje për bletari. Bletaret përfitues janë nga komunat: Skenderaj, Vushtrri dhe Mitrovicë.
– Përfituesit janë përkrahur me pako prej 13 pajisjeve të bletarisë qe do ta lehtësojnë dhe modernizojnë procesin e punës. Këto grante janë realizuar në kuadër te projektit “Mundësimi i vetëpunësimit të rinisë dhe grupeve të margjinalizuara në viset rurale të Kosovës”, financuar nga Donatori Brot fűr die Welt (BfdW) nga Gjermania,ka thene drejtori ekzekutiv i IADK Zenel Bunjaku/VicianaPress/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…