Home Lajme Fshati Skoçën (Çukas)fshati piktoresk ,dhe pak banorë atje të “Harruar”nga Pushteti (FOTO)

Fshati Skoçën (Çukas)fshati piktoresk ,dhe pak banorë atje të “Harruar”nga Pushteti (FOTO)

3 min read
0
0
310
kujtesa

Të dëgjosh për një fshatë skoqën (qukas) duket paksa emër i quditëshumpor ky fshat kishte jep burra të shumtë dhe të jashtëzakonshum dhe policë të denjë që kishin kontribuar shumë , por se ekziston një fshatë mjaft piktoresk dhe i lashtë pak i degjueshum dhe pak flitet për to , mirëpo staffi i portalit VicianaPress mori rrugëtimin ,megjithëse me një veturë pak më të lartë për shkak të rrugës që ishte vështir e kalueshme , dhe rrugë e lën anash, nga pushteti i kaluar dhe nga pushteti aktual , ne aritum disi atje, me të arritur filluan të dalin pamje të bukura piktoreske .

Fshati Skoqën

,dukeshin shpia të vjetëra ta pa banuara tani ,dhe nje shtëpi e ndërtuar tani ,nga një ish banorë , por që weekendeve po vinte vazhdimisht atu , ,që kishte ndërtuar shtëpin me vullnetin e tij për tu rikthyer në vendin e zemrës së tij siq e quante ai ,madje u shpreh i gëzuar me vizitën që i bëm ,kishte krijuar një bashqe të mir dhe na luti që të hynim atu ,mirpo koha nuk na premtonte, me tu ndarë nga ky njeri takuam një banor tjetër ,ai dukej i buzëqeshur dhe i lumtur qe na takoi ,dhe na falenderoi per viziten , mrapa tij qendronin dele te shumta qe i percillte ,vazhdimisht ai filloi ta na rrefej ,per kushtet e veshtira qe po perballet ne munges ndriqimi dhe munges te infrastruktures rrugore , megjithat vullneti e tij ishte i jashtëzakonshum , dhe me shpresën qe dikush do të ju dal në ndihmë ./VicianaPress/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…