Home Lajme Akademia e Shkencave dhe Arteve të Kosovës ngushëllon Mehmet Krajën për humbjen e të bijës

Akademia e Shkencave dhe Arteve të Kosovës ngushëllon Mehmet Krajën për humbjen e të bijës

2 min read
0
0
38

Akademia e Shkencave dhe Arteve të Kosovës kanë ngushëlluar kryetarin e këtij institucioni, Mehmet Kraja për humbjen e bijës së tij.

Në telegram ngushëllimi, thuhet se vdekja e papritur e Arzana Krajës, ka tronditur thellë gjithë kolektivin e ASHAK-ut.

“Vdekja e papritur e bijës suaj ka tronditur thellë gjithë kolektivin e Akademisë, Shkencave dhe të Arteve të Kosovës, është kjo një dhembje e madhe për ju dhe për familjen, për miqtë dhe dashamirët tuaj dhe për të gjithë ata që e kanë njohur dhe dashur Arzana Krajën, regjisore e skenariste filmi, artiste e shquar dhe e dëshmuar me vepra të vlerësuara lartë. Duke qenë me ju dhe pranë jush në këto çaste tejet të hidhura, duke bashkë-ndjerë për humbjen e madhe që ju ka gjetur, ju lutem në emër të të gjithë anëtarëve të Akademisë, Shkencave dhe të Arteve të Kosovës, stafit drejtues dhe të administratës, si dhe në emrin tim personal, pranoni ngushëllimet tona më të sinqerta”, thuhet në telegram, përcjell Telegrafi.

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

EXIT POLL-i nga UBO në RTV Dukagjini për Vushtrrinë: Xhafer Tahiri i LDK-së e Ferit Idrizi i PDK-së në balotazh

17/10/2021 | 19:30 Qytetarët e Kosovës sot kanë votuar në zgjedhje lokale. Sipas EXIT POLL…