Home Lajme 41 aksidente për një ditë, 1 person i vdekur, 19 të lënduar

41 aksidente për një ditë, 1 person i vdekur, 19 të lënduar

58 second read
0
0
31
kujtesa

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë kanë ndodhur gjithësej 41 aksidente, prej tyre 1 ka përfunduar me fatalitet ndërsa 19 të tjera me persona të lënduar, thuhet në statistikat e fundit të policisë, raporton Gazeta Sinjali.

Poashtu gjatë ditë së martë janë shqiptuar gjithësej 1399 tiketa trafiku për shkelësit e rregullave të komunikacionit.

Në statistikat e Policisë së Kosovës bëhet e ditur se dje janë arretsuar 28 persona, 18 prej tyre janë dërguar në mbajtje ndërsa 3 në vuajtje të dënimit.

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…